Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Česká veřejnost pak netrpělivě vyhlížela pátek. Leč dočkala se už ve čtvrtek. Výsledek? Omezí se pracovní doba úřadů, od pondělka jsou zakázané hromadné sportovní aktivity a venkovní pro více než dvacet osob. Ruší se kulturní a společenské akce. Uzavírají se i bazény nebo posilovny, v restauracích bude zavíráno dříve. Nejvíce ale opatření postihnou školy: střední i vysoké budou další dva týdny uzavřené. Druhý stupeň má zavést střídavou výuku – třeba u dvou tříd stejného ročníku bude jedna ve škole, druhá se bude učit distančně.

Z premiantů se Česká republika v oblasti zvládání koronaviru stala propadlíkem. Promítá se to jak do počtu nakažených, tak do počtu hospitalizovaných. A taky do čísel, která aktuálně vykazuje Olomoucký kraj. Jen za středu přibylo bezmála tři sta případů. Celkem je jich v kraji už 4504. Region Prostějov pak vykazuje necelé tři stovky nemocných. Bez případů už není ani Konicko, které sice do minulého týdne hlásilo 0 pozitivních lidí, nyní už je jich ale osmnáct.
Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk trvale uklidňuje, že není důvod k panice. Přesto se stále častěji venku vyskytují lidé, kteří nosí roušku i tam, kde to zatím není nutné. Mnoho škol na Prostějovsku navíc nedávno vyslyšelo Romana Prymulu a udělilo žákům a zaměstnancům ředitelské volno.

 

"V prostějovské nemocnici jsme zatím nemuseli nijak omezovat péči. Aktuálně je zde 20 lidí s koronavirem na infekčním oddělení a další čtyři na ARO," uvedla tisková mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...