Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Žije si na dluh, a to pořádný. Jenže své závazky neplatí, takže se dostala do hledáčku hospodářské kriminálky. V úterý 29. září zahájili prostějovští kriminalisté trestní stíhání šestačtyřicetileté ženy z Prostějova a sdělili jí obvinění ze dvou trestných činů, a to podvodu a úvěrového podvodu.

„Prověřováním policisté zjistili, že od měsíce října 2016 do konce roku 2017, uzavřela obviněná celkem čtrnáct smluv o poskytnutí úvěrů a zápůjček s deseti bankovními a nebankovními společnostmi. V žádostech záměrně nepřiznala důležité informace, které se týkaly jejích dalších finančních závazků, konkrétně toho, že splácí již dříve uzavřené úvěry a půjčky. S ohledem na svůj příjem nebyla schopná dostát závazků, které jí ze smluv vyplývaly, a proto je nesplácela a neuhradila,“ popsala protiprávní jednání podvodnice Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
„Poskytovatelům úvěrů a finančních prostředků způsobila žena celkovou škodu něco málo přes 1 040 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené trestné činy až osmiletý trest odnětí svobody, především s ohledem na výši způsobené škody,“ dodala Zajícová. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...