Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kromě výsadby cibulovin a nové květnaté louky se v Prostějově bude ještě letos vysazovat další zeleň. Prostějovští radní na svém úterním jednání odsouhlasili téměř 800 tisíc korun, které chtějí investovat do nové výsadby zeleně v některých lokalitách města.

Jedná se o akci, která proběhne nad rámec letošní plánované výsadby zeleně, vše v součinnosti s výzvou Nadace Partnerství SÁZÍME STROMY. „Tyto výsadby stromů a keřů plánujeme na podzim tohoto roku. Celkové náklady jsou vyčísleny na 790 835 korun včetně DPH,“ informoval první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko) a přidal konkrétní lokality, kde bude výsadba provedena. Jedná se o pozemek podél polní cesty v Žešově za místní čističkou odpadních vod, kde vysadíme 70 stromů a 150 keřů. Dalších 21 stromů bude vysazených v Žešově okolo rybníka. U krasického hřbitova počítáme s 20 novými stromy a dalších 64 stromů bude vysazeno podél cyklostezky z Prostějova do Bedihoště,“ upřesnil Pospíšil. „Je velice dobře, že město stále vysazuje stromy a keře. Čím zelenější město bude, tím lépe se nám bude dýchat,“ připojila se náměstkyně Milada Sokolová (ODS a nezávislé osobnosti města Prostějov), která zodpovídá za životní prostředí. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...