Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vypadalo to jako jeden velký průšvih. Ale nakonec to dopadlo ještě docela dobře. Komunitní dům v Sušilově ulici byl postaven za zhruba 96 milionů korun. Jednalo se o pořádnou ránu do rozpočtu, neboť magistrátu se proti původním předpokladům nepodařilo na jeho výstavbu získat dotaci. Přesto se jeho vedení rozhodlo stavět. Navzdory všem peripetiím to zpočátku vypadalo, že o byty určené seniorům nebude velký zájem. Ale pesimistické odhady se nenaplnily.


V rozlehlém a moderně působícím bytovém domě v Sušilově ulici se nachází celkem 27 bytových jednotek. Většina bytů je o rozměrech 48 metrů čtverečních, nájemné i s energiemi přijde zhruba na necelých deset tisíc korun. K tomu je třeba připočíst tisícovka za parkování v podzemních garážích. Nikterak nízké náklady za nájemné byly důvodem, proč měli mnozí obavy, zda se pro všechny byty podaří najít nájemníky z řad seniorů.
První z nich se nastěhovali zhruba před rokem, nyní už je dům zcela zaplněn. „Mohu potvrdit, že aktuálně je celý dům pronajatý a všech sedmnadvacet bytů je využíváno. Je to i díky tomu, že rada města v některých případech schválila výjimky pro původně stanovená přísná kritéria. Mezi ně patřilo i to, že dům bude určen výhradně starším lidem. Nakonec zde bydlí i mladší nájemníci, nicméně k původně stanovenému konceptu se nyní opět vracíme. Pokud se nějaký byt uvolní, tak ho zaplňujeme již výhradně seniory,“ uvedl pro Večerník šéf Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...