Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Nuzota z lidí lotry činí a vlky z lesů žene hlad,“ napsal ve své básnické závěti Francois Villon. Živoucím příkladem těchto veršů může být Jaroslav Novotný, který si na stáří pořádně pokazil život. Za přepadení a okradení ženy o 14 000 korun, k němuž došlo letos v červnu u prostějovské nemocnice, byl uplynulé úterý 29. září odsouzen ke třem letům do vězení. Za své problémy si devětapadesátiletý muž se zálibou v alkoholu může hlavně sám, ostatně v minulosti kvůli řízení v opilosti musel opustit místo řidiče autobusu. Líčení u Okresního soudu v Prostějově sledoval i Večerník.

Tento den by Jaroslav Novotný ze svého života nejraději vymazal. V úterý 16. června vyrazil do Penny Marketu v Plumlovské ulici s těžkou hlavou. Nevěděl totiž, kde vzít peníze, aby mohl zaplatit svoji část nájmu za prostějovský byt, jenž sdílel společně s maminkou a bratrem. Koupil si v obchodě dva lahváče a spočinul v parčíku před prostějovskou nemocnicí. Zanedlouho se nedaleko od něj posadila žena, která si vedle sebe položila kabelku a začala telefonovat.

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...