Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vzal prachy a zmizel. Tak se zachoval dvaatřicetiletý Martin Valenta z Prostějova. Koncem srpna měl odsouzený podvodník nastoupit do vězení. Ale neučinil tak a policisté proto po něm vyhlásili pátrání.


Podle informací Večerníku měl před svým útěkem nadělat dluhy výrazně převyšující milion korun. Peníze podvodným způsobem mámil nejen z lidí, ale i z bank. Po pravomocném odsouzení jej měl v úterý 29. září čekat další soud. Od svého kamaráda, který mu dlouho pomáhal, si měl vypůjčit zhruba 1,5 milionu korun. Kromě toho se za něj měl vydávat při sjednávání dalších půjček. K hlavnímu líčení se však policií hledaný muž nedostavil a nepodal o sobě ani žádnou zprávu. K příkazu dodání do výkonu trestu tak v jeho případě přibyl i příkaz k zatčení. „Hlavní líčení v této věci bylo odročeno na 24. listopadu,“ prozradila soudkyně Ivona Otrubová.
Pátrání po Martinu Valentovi policisté vyhlásili 27. srpna 2020. Hledaný je asi 168 centimetrů vysoký, má modré oči, hnědé vlnité vlasy a měl plnovous. Pokud by o něm lidé měli nějakou zprávu, pak mohou kontaktovat linku 158 nebo zavolat přímo prostějovským kriminalistům na telefon 974 781 326.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...