Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dost bylo ostudy! V Pivíně se rozhodli, že chátrající neobydlené domy, které jsou ve vlastnictví obce, půjdou k zemi. Na svém posledním zastupitelstvu tak zvedli jeho členové ruku pro demolici dvou domů. V jednom z nich bydleli nepřizpůsobiví obyvatelé. A podle toho později budova vypadala...

 

„Jeden z domů jsme měli odkoupený už z dřívějška. Nastěhovali se sem nepřizpůsobiví, kteří dům zcela vybydleli. Bortí se zde i střecha,“ poznamenal pro Večerník starosta Karel Štětař.
Druhá stavba, kterou čeká demolice, se nachází hned v sousedství. Nemovitost dostal Pivín do držení loni, využití se však pro něj nenašlo. I proto, že ani on podle starosty nebyl v nejlepším stavu. Vzhledem k tomu, že spolu stavby sousedily, se pak nabízí otázka, co se vzniklým prostorem? O tom rozhodnutí ještě nepadlo. „Vznikne nám prostor, který nejspíš nejdřív bude na zeleň. Je otázka, jaké využití bude mít místo v budoucnu. Spíš to vidím na občanskou vybavenost, nabízí se třeba i stavba domovu pro seniory,“ říká Štětař.
Pivín při demolici domů využije i dotaci, která přichází z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a není na Prostějovsku ničím neznámým. K demolicím, a to v mnohem větší míře, přistoupily v minulosti už třeba Dobromilice nebo Hradčany-Kobeřice. I tyto obce se díky ní zbavily vybydlených rodinných domů. Dotaci využily i Určice, zde ovšem budova překážela v rozhledu a komplikovala provoz na silnici.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...