Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během jediné noci došlo v Mostkovicích ke dvěma případům vloupání. Nejdříve se dosud neznámý pachatel dostal násilím do podniku s občerstvením přímo v centru obce, podruhé si zloděj vyhlédl kiosek se zmrzlinou u přehrady. Celková škoda způsobená majitelům se vyšplhala ke dvěma desítkám tisíc korun. Pachatelé totiž brali vše, co uvnitř našli. Kromě peněz zmizela i elektronika a také nápoje, ve druhém případě i platební karta!

„V dosud přesně nezjištěné době přes noc ze středy 23. na čtvrtek 24. září se měli zatím nezjištění pachatelé vloupat do dvou provozoven s občerstvením v obci Mostkovice. Jednou z nich je provozovna nedaleko centra obce. Tu pachatel po násilném vniknutí prohledal a odcizil z ní alkoholické a nealkoholické nápoje, pochutiny, elektroniku a finanční hotovost. Provozovatel podniku způsobenou škodu vyčíslil na 10 500 korun,“ sdělil podrobnosti k prvnímu případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Během stejné noci však v Mostkovicích pachatelé udeřili ještě jednou. „Druhým napadeným objektem byl zmrzlinový stánek v lokalitě u plumlovské přehrady. Z toho měl pachatel po násilném vniknutí odcizit finanční hotovost a peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Celková výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 9 800 korun,“ přidal policejní mluvčí.
Plumlovští policisté, kteří se oběma případy zabývají, po pachatelích intenzivně pátrají. „V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Ve druhém případě pak také pro podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto skutky pachateli či pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ prozradil František Kořínek.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...