Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Netradičně ve středu a netradičně v obřadní síni radnice se uskuteční další jednání Rady statutárního města Prostějova. Konšelé mají na programu už také jednání ohedně prvního návrhu rozpočtu města na rok 2021.


„Budeme se zabývat návrhy participativního rozpočtu města pro příští roky a na stole už budeme mít k projednání také první návrh rozpočtu města na rok 2021. Půjde zatím o informativní materiál, takže o jeho jednotlivých položkách je zbytečné zatím hovořit. Připravovaný rozpočet projde ještě mnohými dílčími úpravami a vyjádřit se k němu budou moci tradičně také všichni zastupitelé na semináři,“ uvedl primátor města František Jura.
Radní ve středu budou dále probírat dotace příspěvkovým organizacím, zabývat se budou rekonstrukcí sídliště Bohumíra Šmerala či projektem rozšíření veřejné zeleně v Říční ulici. „Součástí středečního jednání rady budou také některá rozpočtová opatření i majetkoprávní záležitosti,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.
Večerník bude o jednotlivých výsledcích jednání rady informovat v příštím vydání.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...