Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Za volantem neměl vůbec co dělat, přesto sedl do auta a jel. Mladý muž však za jízdy zazmatkoval a místo brzdy sešlápl plyn. Vozidlo poblíž ulice Újezd vyjelo ze silnice a narazilo do zdi. Havarující šofér ale nemá řidičák, a navíc policisté přišli na to, že ani auto nemá platnou technickou prohlídku.


V úterý 29. září po jednadvacáté hodině řídil osmadvacetiletý muž osobní automobil Renault v Prostějově, a to kolem budovy Újezd 10, směrem k ulici Sádky. „Před levotočivou zatáčkou objel zaparkované vozidlo a pak dle svých slov ‚zazmatkoval‘ a při průjezdu zatáčkou prudce sešlápl plynový pedál. Následkem toho vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do cihelné zdi,“ popsal havárii František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Ke zranění osob při této havárii naštěstí nedošlo a výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 000 korun. „Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření. Při šetření na místě ale policisté zjistili, že mladý muž není držitelem řidičského průkazu a vozidlo má propadlou STK,“ dodal podstatnou záležitost František Kořínek.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...