Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V úterý dopoledne se představitelé Olomouckého kraje, statutárního města Prostějov a Ředitelství silnic a dálnic sešli v těsné blízkosti dálničního sjezdu na centrum města v Dolní ulici. Společně tak oficiálně zahájili dlouho očekávanou rekonstrukci části dálnice vedoucí okolo Prostějova.


Konkrétně se bude jednat o zřízení připojovacích a odbočovacích pruhů na D46 a také o rozšíření mostu. Brífink stavby dálnice D46 Prostějov-střed byl pomyslným startem rozsáhlé opravy, která město Prostějov a jeho motoristy čeká. V letošním roce budou probíhat přípravné práce, sama stavební činnost proběhne v roce příštím, tedy 2021. „Jsem velice rád, že se tento úsek dočká opravy. Je nejnebezpečnějším úsekem na D46. Pochopitelně mě těší, že stamiliony korun potečou právě sem, protože oprava tohoto úseku dálnice je víc než potřebná,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.
Dálnice D46 kolem Prostějova vznikla v letech 1986 a 1987 což znamená, že již nevyhovuje svými parametry ani požadavky na zatížení. Je potřeba provést opravy tak, aby parametry splňovaly dnešní požadavky na provoz dané komunikace. „Ruku v ruce s avizovanými pracemi při opravách mostu, nájezdů a sjezdů na D46 nás v příštím roce čeká také oprava komunikace ve Vrahovicích. Vše na sebe bude navazovat a tak předpokládáme, že dopravní zatížení města náhradními trasami bude značné. Uděláme vše pro to, aby průjezd městem byl co nejpříznivější. Na tyto opravy jsme čekali dlouhou dobu a já jsem rád, že je tady,“ řekl při setkání František Jura.
Minulé úterý zahájená stavba bude rozdělena do několika částí. „První je oprava mostu v Dolní ulici, druhou generální rekonstrukce mostu u firmy FCC, třetí etapou oprava estakády Haná a s tím souvisejících sjezdů i nájezdů. V lokalitě Prostějov-střed tím dojde k rozšíření celé mostní konstrukce a vzniku nových připojovacích a odbočovacích pruhů z dálnice, to znamená při sjezdu a nájezdu na dálnici. Dnes to nejde, dochází tam k nebezpečným situacím,“ popsal náměstek primátora pro stavební investice Jiří Rozehnal. Jak ještě dodal, součástí stavby by mělo být také odhlučnění u estakády Haná. 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...