Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předpovědi se naplnily. Už od začátku výstavby cyklostezky kolem plumlovské přehrady protínající mimo jiné pláž U Lázničků se objevovaly chmurné vize, že v tomto úseku může dojít ke zranění. Důvodem byli cyklisté projíždějící v místech, kudy chodí plavci do vody. Celá cyklostezka sice dosud nebyla dokončena, ale už na ní ke střetu došlo.

 

Veškeré dění na pláži U Lázničků bylo limitováno právě výstavbou stezky kolem přehrady. Právě tam došlo v průběhu prázdnin k úrazu. „Dalo se to čekat. Cyklista jedoucí rychle srazil dítě, které šlo do vody. Naštěstí se nic vážného kromě modřin a boulí na hlavě nestalo. Nicméně předpokládám, že to nebyl poslední podobný případ,“ vyjádřil se provozovatel pláže U Lázničků Miloš Láznička, jenž jako jediné možné řešení vidí umístění značky „Cyklisto, sesedni z kola“ po celou délku pláže. „Je otázka, zda to lidé budou dodržovat. Překážky zabraňující jim jízdu po stále nedokončené cyklostezce nedávno rozebrali a naházeli do přehrady,“ upozornil Večerník Láznička, „jehož“ pláž žila zejména z tradičních diskoték. „Vzhledem ke ztrátám mě mrzí, že mi nebylo umožněno je provozovat i během září,“ posteskl si Láznička, který jinak další výraznější změny nechystá.

Platit, či neplatit?

Na druhém břehu přehrady si na nic zásadnějšího nestěžovali. „Návštěvnost během prázdnin nebyla díky zvýšenému zájmu na přelomu července a srpna tak úplně špatná. Co nám ovšem letos opravdu chybělo, bylo více větších akcí. Konala se jich zhruba polovina toho, co býváme zvyklí,“ zhodnotil provozovatel pláže U Vrbiček Radek Kocourek, kterého jsme se zeptali, zda stále zvažuje zavedení vstupného, jako je tomu naproti U Lázničků. „Musím přiznat, že se k této variantě přikláním. Dosud však není rozhodnuto. Sečení trávy, úklid odpadků, vyvážení žumpy ze záchodů a další provozní záležitosti stojí nemálo peněz a předpokládám, že ani případné symbolické vstupné by je nebylo schopno zcela pokrýt. Nicméně určitě by se nám přece jen dýchalo lépe. Teď jde o to, zda bychom jím neodradili příliš mnoho lidí,“ přemítal Kocourek, jenž připomněl, že vstupné se na pláži U Vrbiček v minulosti skutečně platilo.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...