Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Vloupání do neobydleného domu ve Vrahovicích zisk nepřineslo. Zloděj, po kterém nyní pátrá policie, uvnitř neobjevil nic, co by se mu hodilo. Majitel pak v domě našel pouze otevřené skříně.


„V dosud přesně nezjištěné době přes noc z pátku 25. září na sobotu 26. září se dosud neznámý pachatel vloupal do neobydleného rodinného domu ve Smetanově ulici v Prostějově-Vrahovicích. Dům prohledal, ale k odcizení nic nenašel. V domě po něm zbyly jen otevřené skříně,“ informoval policejní tiskový mluvčí František Kořínek.
Přestože zloděj se žádným pro něj příhodným lupem z domu neodešel, policisté věc šetří pro podezření z přečinu krádeže. „V případě dopadení a prokázání viny pachateli za tento skutek ve stádiu pokusu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ potvrdil František Kořínek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...