Dobrý podvečer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Vznikala v přísnému utajení a všem navzdory. S její výstavbou nesouhlasili občané, zastupitelé ani ochránci přírody. Přesto se její majitel rozhodl vše vsadit na jednu kartu a do stavby se pustil. To se mu s největší pravděpodobností vymstí. Nechtěná střelnice totiž má být navzdory urputnosti jejího majitele odstraněna. Pravděpodobně tak zmizí STÍN MINULOSTI, který již přes dva roky straší obyvatele Kobeřic.


Policista z Nezamyslic se do budování střelnice v Kobeřicích vrhl na konci roku 2017 navzdory odporu zastupitelstva obce i drtivé většiny místních. Objekt začal vznikat zhruba 300 metrů od centra Kobeřic a 1 300 metrů od Brodku u Prostějova. Lidé se v souvislosti s ní obávali zejména hluku a poklesu ceny svých nemovitostí. Majitel na místě nechal těžkou technikou vytvořit vysoké valy a upravit i okolí. Vše nasvědčuje tomu, že v rámci možností bude muset provedené změny uvést do původního stavu. Odpor vedení obce totiž trvá i nadále.
„Už před časem bylo zahájeno řízení o odstranění stavby. To bylo přerušeno, neboť majitel požádal o dodatečné stavební povolení. K tomu měl v daném termínu doložit všechny potřebné dokumenty. Zda se mu to i podařilo, to v tuto chvíli nevím,“ vyjádřila se k celé záležitosti starostka Kobeřic Zuzana Weinlichová.
Ta nahradila ve funkci svého předchůdce Karla Svobodu, jemuž zlomil vaz mimo jiné fakt, že to byl právě on, kdo novému majiteli prodal pozemky, na nichž má střelnice vyrůst. Dle místních se se střelnicí již více jak dva roky fakticky nic neděje, pouze vybudované svahy zarůstají novou zelení.
Večerník se se pokusil zkontaktovat také majitele střelnice. Svůj mobilní telefon nám však opakovaně nezvedal.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...