Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Opravdu snad nikdy nekončící seriál o snaze Statutárního města Prostějova prodat zámek ve Ptení nemá ani v těchto dnech konec, právě naopak. Do hry kromě dvou vážných zájemců, o kterých se však naposledy mluvilo na začátku tohoto roku, se tentokrát nově vložil Obecní úřad Ptení. Ten požaduje převedení pozemků v okolí zámku do svého majetku.


„Máme na stole nabídky dvou seriózních zájemců. Manželé z Francie si už byli ptenský zámek dokonce prohlédnout. Při osobním setkání mi sdělili, že se do České republiky chtějí přestěhovat a nemovitost ve Ptení by chtěli využít k bydlení. Předložili nám také nějakou stručnou studii, podle které by zde mohla být restaurace, pivovar a ubytovací zařízení. Chtěli by tam mít i své rodinné zázemí,“ sdělil Večerníku na začátku ledna tohoto roku Jiří Pospíšil, první náměstek prostějovského primátora.
Dodnes se ale na tomto poli neodehrálo nic nového! Tedy skoro nic... „Zámek ve Ptení je v současné době stále ve vlastnictví statutárního města Prostějova a je již dlouhodobě nabízen k prodeji. O odkoupení zámku projevilo v minulosti zájem množství fyzických a právnických osob, návrh prodeje byl několikrát projednáván v orgánech města. K prodeji zámku ale nikdy nedošlo, a to vždy z důvodů na straně zájemců, kteří od svého záměru odstoupili,“ shrnula nyní Alexandra Klímková, vedoucí odboru správy a údržby majetku prostějovského magistrátu. Zdá se tedy, že ze svého záměru vycouvali i manželé z Francie.
Naopak své požadavky ale nyní vznesla i obec Ptení. „V současné době stále ještě evidujeme dvě žádosti o odkoupení zámku ve Ptení. Zároveň je řešen požadavek Obecního úřadu Ptení o převod některých pozemků v okolí zámku, a to za účelem zajištění další průchodnosti daného území pro obyvatele obce. Evidované dvě žádosti o odkoupení zámku budou předloženy příslušným orgánům statutárního města Prostějova následně po dořešení požadavku obce Ptení,“ vysvětlila Klímková.
Nekonečný seriál tedy píše další a další díly. Jen připomeňme, že vlastník zámku město Prostějov nabízí tuto nemovitost za cenu podle znaleckého posudku, kterou je částka 2,9 milionu korun. Kdy ale bude moci Večerník informovat o tom, že ptenský zámek má nového majitele, nad tím pořád zůstává velký STÍN MINULOSTI...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...