Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Kolem tohoto bude ještě mela! Jak už Večerník informoval, zastupitelé v Němčicích nad Hanou nedávno posvětili rozšíření skládky na okraji města. Na základě toho by její provoz měl fungovat zhruba o dva roky déle, než bylo původně plánováno. Skládkovat by se zde tedy mělo až do roku 2027. Proti tomuto rozhodnutí se ovšem ze strany mnohých z místních obyvatel zvedla vlna nevole. Jejím důsledkem je petice, která žádá o vypsání referenda v dané záležitosti.


Petici za vypsání referenda ohledně rozšíření skládky již podepsalo 565 obyvatel ze zhruba dvoutisícového města. A to určitě není málo. „Nechceme, aby o takto závažné věci rozhodovalo pouze devět z patnácti zastupitelů, ale aby se k ní mohl vyjádřit každý z občanů města,“ vysvětlil motivaci pro sepsání petice dlouholetý kritik vedení města Jiří Zatloukal.
O petici uprostřed uplynulého týdne jednala rada města. „Vzali jsme ji na vědomí s tím, že ji předložíme zastupitelstvu, které se sejde koncem října,“ potvrdil starosta Němčic nad Hanou Jan Vrána, jehož jsme se zeptali, co si o celé záležitosti myslí on sám. „Každý občan má právo tímto způsobem vyjádřit svůj názor. To je demokracie. Pokud bude referendum skutečně vypsáno, byl bych rád, aby se lidé rozhodovali podle relevantních a úplných informací, nikoliv pouze na základě vlastních emocí,“ komentoval Vrána.
Skládka na okraji Němčic nad Hanou u místních jitří emoce již řadu let. Na jedné straně její provoz přináší miliony korun do městského rozpočtu, které městu v uplynulých letech dopomohly k jasně patrnému rozvoji. Kromě toho umožňuje, aby poplatky za odpad byly v Němčicích ve srovnání s jinými obcemi na skutečně velmi nízké úrovni. Na straně druhé si někteří z místních v souvislosti s ní stěžují zejména na zápach a byli by nejraději, kdyby byla co nejdříve uzavřena.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...