Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už v autoškole se učíme, že je řidič povinen dát přednost autobusům vyjíždějícím ze zastávky. K něčemu takovému došlo v pátek dopoledne v Rozstání, kde se střetl autobus s osobním vozidlem. Pokutu dostali oba šoféři!


„V pátek pětadvacátého září po desáté hodině došlo u autobusové zastávky v Rozstání k dopravní nehodě linkového autobusu s osobním automobilem. K nehodě došlo při vyjíždění autobusu ze zastávky u krajnice. Devětačtyřicetiletý řidič busu ohrozil dvaašedesátiletého řidiče osobního automobilu Mazda, který však dle zákona o silničním provozu má autobusu vyjíždějícímu ze zastávky dát přednost v jízdě. Při nehodě došlo ke střetu levého předního nárazníku autobusu s pravým zadním nárazníkem osobního automobilu,“ popsal situaci František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Ke zranění osob nedošlo a výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 000 korun. „Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přestupky obou řidičů vyřešili na místě uložením pokut v příkazním řízení,“ dodal Kořínek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...