Dobrý podvečer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letité třešně křovité v Nerudově ulici napadla infekce. O jejich dalším osudu rozhodnou odborníci a vedení magistrátu se na jaře rozhodne, zda stromy pokácí a nahradí je novou zelení. Na problém se zdravotním stavem stromů upozornili magistrát sami obyvatelé ulice.

„Prosíme o prořezání a úpravu stromů po obou stranách Nerudovy ulice. Jsou na nich uschlé větve, některé se už odlomily a ty jsme zlikvidovali. Starejte se o ně a zajímejte se o jejich stav. Mimo uschlé větve jsou stromy napadeny nějakou houbou,“ napsal na internetových stránkách města muž bydlící v Nerudově ulici.

Podle vyjádření odboru správy a údržby majetku města je zřejmé, že město o problémech se stromy ví. „Na ulici Nerudova ve směru od Plumlovské až po ulici Melantrichova rostou na pravé i levé straně stromy Cerasus fruticosa, tedy třešně křovité. Na základě provedené odborné kontroly bylo zjištěno, že téměř všechny dřeviny mají infekci kmene, infekci větví a kosterního větvení. Při kontrole na místě samém nebyly zjištěné žádné usychající větve většího průměru. Tyto stromy jsou pravidelně tvarovány tak, aby nezasahovaly na přilehlé domy. V jarním měsících roku 2021 necháme opětovně zhodnotit zdravotní stav těchto dřevin a následně rozhodneme o dalším postupu,“ zareagovala Alexandra Klímková, vedoucí odboru správy a údržby majetku města prostějovského magistrátu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...