Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 K závažné dopravní nehodě došlo v samém závěru předminulého týdne na silnici u Koválovic. Mladý cizinec se s osobním vozidlem ve svém pruhu neudržel a srazil elektrocyklistku v protisměru! Jednašedesátiletá žena skončila se zraněním v nemocnici.


„V neděli dvacátého září před sedmnáctou hodinou došlo v katastru obce Koválovice k čelnímu střetu Škody Fabie s cyklistkou. Devatenáctiletý řidič Fabie cizí státní příslušnosti jedoucí od Prasklic zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a v pravotočivé zatáčce s vozidlem přejel do protisměru. Tam se čelně střetl s jednašedesátiletou ženou jedoucí v protisměru na elektrokole a poté vyjel mimo komunikaci do pole. Žena po střetu s vozidlem upadla a utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 25 000 korun. „Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. Po prohlídce poškození vozidla policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci,“ poskytl ještě další fakta k nehodě Kořínek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...