Dobré poledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není snad týdne, aby vedení prostějovského magistrátu nebo městská policie neinformovaly o dalších černých skládkách u kontejnerů na komunální nebo tříděný odpad. A minulý týden nebyl bohužel výjimkou. Je až s podivem, co všechno lidé u kontejnerů odkládají. Přitom jaksi neberou v potaz, že přidávají jiným lidem práci, a navíc je v případě odhalení čeká mastná, opravdu mastná pokuta!


Přestože je město „osázeno“ mnoha klasickými kontejnery na komunální nebo tříděný odpad a magistrát sbírá jedno ocenění za druhým, stále v jeho katastru vznikají černé skládky, někdy přímo u hnízd s kontejnery na tříděný odpad. „Ukládání odpadu mimo nádoby k tomu určené nebo na sběrné dvory je přitom přestupkem. Takové jednání je pak posouzeno jako přestupek na základě zákona o odpadech, kde hrozí pokuta fyzické osobě do dvaceti tisíc korun a právnické osobě do sto tisíc korun,“ uvedl Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Jen během uplynulého týdne přibyla u kontejnerů v různých lokalitách města další zhruba desítka černých skládek. „V letošním roce strážníci zjistili původce už bezmála pět desítek případů černých skládek! Přibylo také případů, kdy lidé odkládají odpad pouze ke kontejnerům místo toho, aby využili sběrné dvory. Jedná se zejména o papírové krabice, plasty, dokonce lednici. Odpad se hromadí a znečišťuje veřejné prostranství. Někdy přitom stačí například papírové krabice sešlápnout, aby se odpadu do kontejneru vešlo víc,“ uvedl dále Pospíšil, který zároveň upozornil, že mnoho míst v našem městě, včetně těch, která jsou opatřena kontejnery, je monitorováno kamerovým systémem a mobilními kamerami a díky těmto záznamům se podařilo zjistit osoby podezřelé z uvedených přestupků. „Přestupky jsou řešeny ve správním řízení. Apelujeme tedy znovu na občany, aby využívali k odkládání odpadů všechny dostupné kontejnery a aby hlavně před uložením papírové krabice roztrhali či sešlápli a plastové láhve zmačkali. Ušetří tak nejen prostor kontejneru, ale také veřejné finance. K odložení jiného druhu odpadu pak slouží dva sběrné dvory v katastru města Prostějova. Není tedy důvod k tomu, aby ve městě či jeho nejbližším okolí vznikaly černé skládky,“ uzavřel první náměstek prostějovského primátora.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...