Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To je ale pech! Motorkáři na silnicích Prostějovska neměli věru o víkendu na růžích ustláno. Uplynulou sobotu totiž bourali hned na dvou místech.


K první nehodě vyjížděli policisté před čtrnáctou hodinou. Čtyřiačtyřicetiletý řidič motocyklu Honda VTX 1300S jel směrem z obce Otinoves na obec Rozstání. „Po předjetí osobního vozidla stále pokračoval v levém jízdním pruhu a z dosud nezjištěných příčin najel na levou krajnici, načež s motocyklem havaroval do pole,“ popsal Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Motocyklista vezl spolujezdkyni a oba byli při nehodě zraněni. „Řidič byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc a spolujezdkyně byla převezena do nemocnice v Prostějově,“ prozradil Hejtman. Při nehodě vznikla škoda čtyřicet tisíc korun. Policisté nezjistili, že by při karambolu hrál roli alkohol.
Další srážka jezdce na dvou kolech se stala v sobotu 19. září po šestnácté hodině. Mladistvý řidič motocyklu Aprilia RS125 mířil od Jesence na Konici. Do cíle však nedojel. „Na rovném úseku zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a přední částí motocyklu narazil do Škody Felicie. Po nárazu upadl na komunikaci a narazil do přívěsného vozíku, který byl tažen protijedoucím vozidlem VW Passat,“ poznamenal k druhé nehodě policejní mluvčí. Mladík rovněž skončil ve Fakultní nemocnici Olomouc a zatím není jasné, zda před jízdou požil alkohol. Při nehodě vznikla škoda 35 000 korun. „Okolnosti obou havárií nadále šetří policisté,“ dodal Hejtman.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...