Dobrý večer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z přečinu podvodu podezírají plumlovští policisté dosud nezjištěného pachatele, který prostřednictvím internetu podvodně přesvědčil třiatřicetiletého muže z Prostějovska k zadání údajů k platební kartě a následnému potvrzení přijatou SMS zprávou od banky.


„Poškozenému muži nejprve přišla SMS zpráva s odkazem na internetové stránky, které „se tvářily“ jako web České pošty. Na těch byl muž vyzván k uhrazení částky 79 korun za doručení zásilky. Následně byl přesměrován na platební bránu, kde pomocí své platební karty provedl platbu. Poté stejný postup opakoval ještě dvakrát. Poškozený tak učinil přesto, že pokyny na internetových stránkách českého státního podniku byly psány nápadně špatnou češtinou! Následujícího dne muž od své banky obdržel oznámení o provedení tří plateb v měně jihokorejský won v celkové výši po přepočtu bezmála čtyřicet tisíc korun, které proběhly v hlavním městě Jihokorejské republiky,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
V případě dopadení a prokázání viny pachateli uvedeného jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...