Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Školní rok se ještě ani pořádně nerozjel a už jsou zde první komplikace. Některé školy v České republice hlásí karanténu pro jednotlivce, další musí hodně hýbat s rozvrhy hodin. Ředitele navíc nedávno začala trápit nařízení vlády o povinnosti nosit roušky i během vyučování. To vše v atmosféře, kdy počet případů koronaviru roste a podle dostupných statistik se rovněž snižuje věková kategorie těch, kteří jsou nejčastěji nakažení. K určitému uklidnění situace má přispět rovněž ředitelské volno, které doporučil ministr zdravotnictví Roman Primula.

Řada škol v Prostějově skutečně po ředitelském volnu sáhla. „Situaci jsme vyhodnotili tak, že ředitelské volno máme,“ uvedla ředitelka ZŠ v ulici Dr. Horáka v Prostějově Jana Rubáčová. Jedna z největších škol v okrese ponechala otevřenou jen družinu. Podobně se k celé záležitosti staví rovněž Dalibor Ovečka, ředitel ZŠ Jana Železného. I tato škola v pátek zavře, podobně jako třeba ty v Brodku u Prostějova a v Otaslavicích. Různý je ale také postoj ředitelů k nošení roušek při vyučování. „Dám vám příklad. Učí se třeba přírodověda, pátá hodina. Musí tam být roušky. A pak stejný vyučující jde se žáky do tělocviku, kde už být nemusí. Je to podle mě postavené na hlavu. Druhý stupeň s rouškami podle mě nemá velký smysl,“ řekl ředitel protivanovské školy Jaroslav Vašíček. Zatím mají ale školy na Prostějovsku štěstí, na plošné uzavřené dosud nedošlo a drtivé většině se zatím vyhnuly i karantény jednotlivců či celých tříd.

ŘEDITELSKÉ VOLNO:

ZŠ J. Železného Prostějov
ZŠ v ulici Dr. Horáka Prostějov
ZŠ v ulici Melantrichova Prostějov
ZŠ v ulici Kollárova Prostějov
ZŠ v ulici E. Valenty Prostějov
ZŠ v ulici Palackého Prostějov
ZŠ v ulici Majakovského Prostějov Vrahovice
ZŠ Brodek u Prostějova
ZŠ Kralice na Hané
ZŠ Mostkovice
ZŠ Otaslavice

IR

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...