Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Větší, hezčí a zajímavější. Takové je po zásahu obce hřiště za mateřskou školou ve Vrchoslavicích, které aktuálně nabízí klasickou sestavu prolézaček, houpaček nebo pískoviště. Nově je vytvořeno také dopravní hřiště, které poslouží nejen dětem z místní mateřinky. Celý komplex se tak dočkal jak úprav, tak rozšíření o prvek, který u venkovských škol a školek není úplně obvyklý.

 

„Vznikla myšlenka na zpevněnou plochu tak, aby se využila pro vznik dopravního hřiště. Bude nově sloužit mateřské i základní škole,“ prozradila Večerníku místostarostka obce Adéla Palíšková.
Část prostředků na rekonstrukci Vrchoslavice vyhrály v soutěži Vesnice roku. Zbylého více než půlmilionu korun doplatila obec. Díky tomu hřiště září novotou, prolézačky i houpačky jsou nové. „Rekonstrukce přišla po pětačtyřiceti letech. Poprvé za tu dobu se jedná o větší zásah do podoby zahrady školky. Houpačky a prolézačky sloužily opravdu od roku 1975,“ poznamenala Palíšková k zahradě, která bude slavnostně otevřena tento čtvrtek 24. září od 16,00 hodin.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...