Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tenhle příběh by se stal skutečným hitem mezi všem filmovými tragikomediemi. Jmenovat by se mohl třeba Eva tropí hlouposti i po čtyřiceti letech. Hlavní roli by v něm sehrála třiašedesátiletá žena z Prostějova, na kterou musel její o devět let mladší přítel zavolat policisty. A vůbec se mu nelze divit!


K celé poněkud bizarní události došlo minulé pondělí 14. září vpodvečer. Čtyřiapadesátiletý muž strážníkům nahlásil problémy se svojí opilou přítelkyní, která se dožaduje vstupu do jeho bytu. On si ovšem její přítomnost nepřál. „Žena se do bytu snažila dostat přes balkon, kam vylezla po lešení u domu. Hlídka ji vyzvala, aby slezla dolů a ona ji uposlechla. Celou situaci vysvětlila tak, že jí přítel neotevírá a ona si z bytu chtěla odnést urnu své matky,“ popsala prapodivnou událost Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Za přítomnosti hlídky tedy muž vydal požadovanou urnu a třiašedesátiletá žena poté z místa odešla. Velice brzy se však ukázalo, že touha získat zpět ostatky své maminky byla pro ni pouhou záminkou. Za necelé dvě hodiny totiž stejný muž hlídku přivolal znovu. Důvodem byl fakt, že se jeho přítelkyně na místo vrátila a opět se domáhala vstupu do bytu, kopala do dveří a křičela. „Po příjezdu na místo strážníci před uvedeným bytem nalezli spící ženu na zemi. Po jejím probuzení zjistili, že je v silně podnapilém stavu. Jelikož nekontrolovala svoje chování, proto hlídka rozhodla o jejím umístění na záchytnou protialkoholní stanici. Její zdravotní stav pak přijel posoudit lékař,“ pospala Greplová.
Nešťastnice nakonec byla strážníky převezena do Olomouce, kde byla předána zdravotnímu personálu záchytné stanice k vystřízlivění. „Přestupek proti občanskému soužití, ze kterého je žena podezřelá, projedná příslušný správní orgán,“ uzavřela již zcela prozaicky mluvčí prostějovských strážníků.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...