Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Řešit partnerské hádky v opilosti určitě není ideální. Obzvláště pokud právě máte nůž v ruce. To byl i případ šestačtyřicetiletého muže z Prostějova, který vyhrožoval svojí přítelkyni. Na ženu zazvonil minulé úterý.

V tu chvíli si ani nedovedla představit, co bude následovat. Alkoholem posilněný chlapík hrozil s nožem v ruce jí a celé rodině zabitím! A když vykopl branku před rodinným domem, byl to signál, že své výhrůžky myslí vážně. Nakonec utekl před policisty, kterým ovšem stačil ještě dát echo, že spáchá sebevraždu...

K incidentu došlo ve Vrahovicích v úterý 15. září po patnácté hodině. V tu dobu se muž pohyboval před brankou domu své bývalé přítelkyně, která stála v předzahrádce. Po chvilce čekání sebral odvahu a zazvonil. „Když čtyřiačtyřicetiletá žena přišla otevřít, začal na ni křičet a vyhrožovat, že všechny zabije a poté zabije i sebe. Při tom držel v ruce nůž,“ popsal první minuty drsného incidentu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
A další okamžiky ukázaly, že v tomto případě šlo opravdu do tuhého. „Kopem a dalším násilím muž otevřel branku předzahrádky a tím u ženy zvýšil obavu z naplnění hrozeb, proto věc bezprostředně oznámila na linku 158. Když toto muž viděl, rozhodl se místo opustit. Přivolaní policisté muže vypátrali nedaleko, a protože jim oznámil úmysl skoncovat se životem, byl policisty v zájmu jeho ochrany omezen na svobodě a byla mu přiložena pouta. Osobní prohlídkou u podezřelého policisté poté nalezli i kuchyňský nůž,“ přidal mluvčí.
O tom, že násilník hrozící smrtí na všechny strany byl opilý, jak zákon káže, nebylo od počátku pochyb. „Provedenou dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 3,44 promile alkoholu v dechu,“ prozradil Kořínek.
Policisté tedy muže následně zajistili a převezli ho k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci k vystřízlivění. Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu výtržnictví. „Vzhledem k tomu, že byl již v minulosti odsouzen, hrozí mu navíc vyšší trestní sazba. Ta je v tomto případě trest odnětí svobody až na tři roky,“ předeslal policejní mluvčí možný trest za totální selhání chlapíka, který zjevně neunesl rozchod s přítelkyní.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...