Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Město pro byznys. V tomto tradičním srovnání si ze všech měst v rámci celé ČR vedl minulý rok nejlépe právě Prostějov. Loňský celorepublikový vítěz obhájil i letos svoji pozici. Zatím „jen“ na krajské úrovni. V Prostějově se dle nezávislých odborníků stále snoubí kvalita podnikatelského prostředí se vstřícným přístupem veřejné správy. Druhou příčku v rámci Olomouckého kraje obsadil Šumperk a třetí Hranice na Moravě.


Výsledky vyplývají to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí.
Prostějov dle závěru odborníků těží především z vysokého podílu firem, výborné dopravní dostupnosti a nízké nezaměstnanosti. V Olomouckém kraji zaznamenává Prostějov nadprůměrný přírůstek obyvatel a s tím také spojenou bytovou výstavbu. O tom, že radnice dobře hospodaří, svědčí v kraji nejnižší podíl nákladů na splácení úvěrů. Prostějov se dle závěrečné zprávy může pyšnit také internetovými stránkami, které jsou z pohledu podnikatele kvalitní co do obsahu i přehlednosti informací.
„Závěry analytiků přijímáme s radostí, se ctí i s pokorou. Je za tím spousta práce. Zároveň jsme si vědomi toho, že nás na tomto poli do budoucna čekají další závazky, protože se město samozřejmě dále rozvíjí. Mimo jiné se věnujeme podpoře malých a středních podnikatelů. S tím souvisí i funkčnost a profesionalita úřadu, kde klademe důraz na přímost a rychlost. Hlásíme se k projektům jako je smart city, zajímáme se o zelenou energii a celkový efekt toho všeho snad stojí za to,“ okomentoval výsledek náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011).
Srovnávací výzkum Město pro byznys již dvanáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom. 


celkové pořadí

1. Prostějov
2. Šumperk
3. Hranice
4. Litovel
5. Olomouc
6. Zábřeh
7. Jeseník
8. Mohelnice
9. Přerov
10. Lipník nad Bečvou
11. Šternberk
12. Uničov
13. Konice

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...