Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K tomuto incidentu došlo už skoro před měsícem, policie však zveřejnila informace až nyní. Z oslavy ve Výšovicích se po silnici v notně opilecké náladě vydal na cestu pěšky do Prostějova dvacetiletý mladík. Cesta ho však vlivem značného množství alkoholu brzy unavila a tak se snažil „stopnout“ přijíždějící auto. Jeho mladá řidička vzápětí prožila krušné chvíle!


V neděli 23. srpna po čtvrté hodině ranní šel dvacetiletý muž ze soukromé oslavy ve Výšovicích pěšky do Prostějova. Notně zmožen alkoholem se pokusil zastavit projíždějící osobní automobil Mitsubishi. „Čtyřiadvacetiletá řidička zcela pochopitelně neměla zájem si takového pasažéra do vozidla pustit, ale aby nedošlo k dopravní nehodě, raději při průjezdu kolem něj výrazně zpomalila. Mladík si podle svých slov zpomalení vyložil jako zastavování a pokusil se otevřít dveře u spolujezdce. Žena však z obavy přidala a z místa se snažila odjet,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Chlapík zřejmě opravdu nečekal, že se brzdící řidička znovu rozjede a bude se snažit co nejrychleji zmizet. „To mladíka mělo rozčílit tak, že ze země popadl kámen a po vozidle ho vší silou mrštil. Trefil okno pátých dveří, které se tím rozbilo a vysypalo. Když viděl, co způsobil, z místa utekl směrem k Dobromilicím. Na místo přivolaní policisté mladíka ale podle popisu brzy u Dobromilic vypátrali a eskortovali na obvodní oddělení. Tam se jim dotyčný k činu přiznal. V současnosti tak čelí trestnímu stíhání pro podezření z přečinu poškození cizí věci,“ popsal rychlý zásah Kořínek s doplněním, že za uvedený čin muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. „A pochopitelně také povinnost způsobenou škodu vyčíslenou na patnáct tisíc korun uhradit,“ uzavřel policejní mluvčí.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...