Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Druhá vlna, nebo stále první? Politici a odborníci se u aktuální koronavirové situace neshodnou. Jednu věc ale uveřejněné statistiky hlásí jednoznačně, počet případů roste. A to i v prostějovském regionu. Poslední čísla před uzávěrkou dnešního vydání z internetových stránek KHS Olomouckého kraje hlásily v pátek večer celkem téměř dva tisíce potvrzených případů, během uplynulého týdne jich přibylo přes tři sta. „Mezi kraji jsme na tom ale v rámci Česka mezi nejlepšími. Není důvod k panice, nemocnice a všechny instituce jsou připravené,“ uklidňuje Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.


Ten upozornil, že situaci pravidelně sleduje a intenzivně komunikuje s řediteli nemocnic. „Řešíme společně postupy, počet lůžek nebo odběrů. Jsem rád, že si nemocnice bez ohledu na zřizovatele pomáhají navzájem,“ poznamenal první muž kraje a znovu vzpomněl i přípravu ochranných pomůcek. „Jsou ve skladech armády a v nejrůznějších organizacích. Na všech hasičských územních odborech máme pro případ nouze po deseti sadách ochranných pomůcek. Rovněž jsme nakoupili náhradní lůžka, spacáky, podložky, pokud by byly naplněné kapacity lůžek,“ informoval Ladislav Okleštěk.
V rámci Olomouckého kraje je na tom pak nejhůře region Olomoucka. S odstupem je druhé Prostějovsko s celkem 289 případy, avšak „jen“ 97 z nich je aktuální. Také v prostějovské nemocnici se zatím neděje nic převratného. „Máme devět pacientů, u nichž byl covid-19 potvrzen, na infekčním oddělení. Na oddělení ARO naštěstí není nikdo,“ prozradila v sobotu večer Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel, pod níž prostějovská nemocnice spadá.
Zdejší infekční oddělení je jediné specializované v celém kraji. Taky právě zde došlo k prvním uzdraveným pacientům v covidem-19 v České republice. „Když dojde na úmrtí, jedná se většinou o těžce nemocné pacienty vysokého věku,“ dodala Miloševská. 

 

 

Exkluzivní rozhovor s vyléčeným pacientem na COVID-19 najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 21. září

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...