Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V minulém vydání Večerník informoval o porušení zákona ze strany opoziční prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové (Změna pro Prostějov). Ta si u svého rodinného domu postavila velký příruční sklad bez potřebného povolení. Stavební úřad tuto političku tak už od roku 2017 několikrát písemným rozhodnutím vyzval k odstranění „černé“ stavby, což opakovaně ignoruje. Celý případ nyní řeší Olomoucký kraj. Hana Naiclerová se při úterním jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov ostře pustila nejen do Večerníku, ale i do vedení města!


Opoziční zastupitelka za hnutí Změna pro Prostějov stále nehodlá uznat, že se provinila proti zákonu a nemíní se ani podrobit rozhodnutí stavebního úřadu. Místo toho hledá chyby jinde a rovněž před zastupiteli padlo slovo „komplot“. Nechce rozumět ani tomu, že je veřejnou činitelkou a je tedy ve veřejném zájmu, aby obyvatelé Prostějova byli informováni o jejím protizákonném počínání.
„Mám zde jednu soukromou věc. V pondělí vyšel ve Večerníku jakýsi očerňující článek na moji osobu, který se týká mého soukromí. Není to vůbec ve veřejném zájmu, jde o stavbu příručního skladu na mém soukromém pozemku. Zde přítomný pan redaktor Kadlec se informoval v souladu se zákonem o poskytování informací. A přesně věděl, na co se má stavebního úřadu ptát, na informace z neveřejného spisu! Byla jsem v šoku, že dokáže odpovědi z magistrátu dostat během pouhých čtyř dní, zatímco já dostávám podobné odpovědi podle zákona číslo 106 až patnáctým dnem! Ačkoliv nejsem právník, překvapilo mě, že takové věci soukromého charakteru nebyly ani konzultovány se mnou. Vůbec jsem nevěděla, že se něco takového zjišťuje. Byla jsem zaskočená, že se něco takového děje. S panem Kadlecem nemám nic osobního, takže předpokládám, že se tak dělo podle nějakého zadání. Právě nyní před volbami. Chtěla bych odpověď od právničky města, jestli se dá v tomto případě článku ohledně mé osoby prokázat veřejný zájem na tom, zda Naiclerová má na dvoře kůlnu, nebo nemá, když magistrát dokázal Večerníku na jeho otázky odpovědět tak rychle,“ přednesla veřejně před zastupiteli Hana Naiclerová.
Primátor města František Jura (ANO 2011) následně Naiclerové sdělil, že na její otázky směřované právničce magistrátu bude odpovězeno podle jednacího řádu do 30 dnů. Kdo ale čekal, že by v souvislosti se svým prohřeškem proti stavebnímu zákonu půjde do sebe a vyvine úsilí pro nápravu, ten se tedy hodně spletl...

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...