Dobrý večer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Vítězný architektonický návrh řešení jižní části centra Prostějova, podle kterého bude magistrát zpracovávat celý projekt na rekonstrukci Společenského domu a jeho okolí, počítá s přemístěním současné tržnice blíže právě ke kulturnímu domu. To je ale až otázka budoucnosti. Dnes se trhovci a prodejci zemědělských výpěstků musí stále ještě tísnit v prostoru, který je mnohým trnem v oku. Zajímavou stížnost teď navíc poslala magistrátu občanka Prostějova.


Také Večerník si všiml, že radnice zrovna dvakrát neusnadňuje svým občanům přístup ke stánkařům na tržnici. Přístup z její severní strany je totiž zablokován kontejnery na tříděný odpad! „V poslední době se mnohokrát řešila městská tržnice. Podle mnoha lidí je na dobrém místě. Ale delší dobu mi hodně vadí přístup z náměstí ve směru od muzea. Chcete vejít na tržnici a ve vstupu překážejí stojany na kola, vyhýbáte se taky hlavně kontejnerům na odpad! Vstup je zúžený tak, že když je potřeba se vyhnout, tak šlapete ve skle z odpadu. To se opravdu pro tříděný odpad nenajde lepší místo v dané lokalitě? Toto hyzdí celý trh,“ napsala na internetové stránky města paní Šárka z Prostějova.
Podle vyjádření odboru správy a údržby majetku města prostějovského magistrátu se už ale kontejnery nikam stěhovat nebudou, návštěvníci tržnice budou muset i nadále dané místo obcházet. „Kontejnery na tříděný odpad byly na toto místo umístěny, aby zbytečně nezabíraly zpevněná parkovací místa. Vstup na tržnici okolo kontejnerů po vyšlapané trávě sice není zrovna vhodné místo, ale doporučujeme přicházet v jiném místě, což bude jistě bezpečnější. Hovoříme o současném stavu, protože jižní část centra města projde obnovou,“ vzkázala Alexandra Klímková, vedoucí odboru správy a údržby majetku města.
Zjednodušeně řečeno – lidi, vydržte, za pár let bude tržnice stejně na jiném místě...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...