Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
milan soukupPo devatenácti letech ŠLUS! V čele jedné z největších středních škol na Prostějovsku dochází ke změně na postu ředitele, který nečekaně opouští Milan Soukup. Nehledejte však za tím žádnou patálii, či dokonce nějaký problém. Oblíbený pedagog odchází ve čtyřiašedesáti letech do důchodu. Na uvolněné místo ředitele SOU obchodního na Husserlově náměstí v Prostějově nyní vypsal Olomoucký kraj konkurz.

Podle informací Večerníku se do něj přihlásily dvě ženy - Milada Dosedělová a Mária Zámostná. Která z nich se stane novou ředitelkou školy, by mělo být známo už v pondělí 25. června. Letošní Gastroden byl pro Milana Soukupa posledním ve funkci ředitele Středního odborného učiliště obchodní! „Snažil jsem se o to, aby škola byla maximálně otevřená i lidem mimo ni. Chtěl jsem, aby výsledky práce studentů byly vidět. Šlo mi nejen o zvýšení prestiže školy, ale také o samotné studenty. Snažili jsme se jim vytvořit takové podmínky, aby mohli co nejvíce lidem ukázat to, co skutečně umí. A pokud jsou opravdu dobří, aby se jim za to dostalo patřičného uznání,“ prohlásil při tradiční akci, která ve čtvrtek napsala již čtrnáctý ročník, Milan Soukup.

Gastroden, stejně jako například Hanácký pohár či další podobné akce, vždy úspěšně sloužil ke zviditelnění této střední školy na veřejnosti. A to byl právě základ vize, se kterou Milan Soukup do funkce ředitele v roce 1993 nastupoval. Jeho snaha přitom určitě nevyzněla naprázdno... Bohužel, co se počtu studentů jeho školy týká, narazil jak na nepříznivý demografický vývoj, tak i na obecný trend spočívající v odklonu od učňovského školství. „V těch nejlepších letech jsme měli až sedm set studentů. Tento školní rok to však bylo už pouze čtyřistadvacet a příští to bude přibližně jen třistapadesát studentů,“ konstatoval Soukup, který nyní, po jednačtyřiceti letech práce ve školství, odchází do penze. „Do důchodu se moc netěším. Bavilo mě každodenně potkávat studenty na chodbě či spolu s nimi prožívat akce jakými je Gastroden, Hanácký pohár či spousta jiných akcí ve škole. Tohle vše mi bude nyní hodně chybět...,“ vyjádřil se na závěr Milan Soukup.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...