Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
jezdecka kasarna
A je to tady! Jak Večerník již několikrát informoval, prostějovský magistrát projevil eminentní zájem o pozemky v Mlýnské ulici, které vlastní společnost Moragro. Právě tam mělo vyrůst nové multifunkční zařízení, které by nahradilo Společenský dům v Komenského ulici. Jenomže ouha! Moragro tak dlouho a vysoko šroubovalo cenu za pozemky, až si vedení města řeklo: DOST, za takovou cenu nemáme zájem!
Rázem je tak první v pořadí, jako nejvhodnější pro zmíněnou výstavbu, lokalita bývalých Jezdeckých kasáren. Samozřejmě po jejich demolici...
 
Zvěsti o ukončených jednáních města s Moragrem potvrdil Večerníku první náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil. „Neřekl bych to tak direktativně, že jednání s Moragrem krachují. Prostě jsme v tuto chvíli nenašli shodu. Tím chci říci, že není vyloučeno, že bychom do budoucna nemohli přece jen k nějaké dojít...,“ snažil se zmírnit současnou situaci Jiří Pospíšil. Jenomže vzápětí přiznal, že městu skutečně došla trpělivost. „Ano, v minulém týdnu jsme na základě rozhodnutí Rady města oficiálně informovali vedení společnosti Moragro, že její nabídku na odkup pozemků neakceptujeme,“ smetl ze stolu doposud prioritní variantu Pospíšil. Jak dodal, město mělo v první fázi zájem odkoupit v Mlýnské ulici přibližně 7 500 metrů čtverečních pozemku po vyhořelém silu, následně ovšem radní hodlali převzít do svého majetku celý pozemek, který má výměru zhruba 16 500 metrů čtverečních. Cena od stávajících majitelů se jim však zdá nadměrně vysoká...
Co dál? Jestliže tedy nyní Moragro neustoupí od svých přemrštěných požadavků, radní jsou rozhodnuti postavit nové multifunkční zařízení v místě bývalých kasáren v Jezdecké ulici. „Ano, to je nejpravděpodobnější alternativa. Základním předpokladem je ale pochopitelně jejich demolice. Ovšem myslím si, že by to nemělo nikomu vadit. Určitě by to mělo přispět k celkovému zkulturnění dané lokality. K dispozici máme prvotní studii, kde můžete najít multifunkční centrum, prostorné parkoviště a v nákresu nechybí ani prostor pro tržnici. Parkoviště by přispělo významným způsobem k rozšíření parkovacích míst pro občany sídliště Šárka a okolí,“ nastínil Jiří Pospíšil, že i varianta „číslo dva“ bude pro město přínosem. Zatím není stanoven termín, kdy by mělo být multifunkční zařízení postaveno. „Jakmile bude na stole projekt, pak se může rozjet schvalovací proces celé realizace. Naší snahou je, abychom vše připravili co nejdříve,“ doplnil první náměstek primátora.
V závěru minulého týdne se k celé záležitosti vyjádřil pro Večerník i primátor města. „Co se týká nabízené ceny za pozemky v Mlýnské ulici, tak dva tisíce korun za metr čtvereční je hodně vysoká částka. Já osobně se přikláním k tomu, aby případná výstavba nového multifunkčního zařízení pro sport, kulturu a společenské akce proběhla v lokalitě Jezdeckých kasáren. Koneckonců, tato varianta přijde mnohem levněji,“ pronesl Miroslav Pišťák.
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...