Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nosalNezvykle napilno měli v uplynulém týdnu strážníci městské policie. Na odchyty běžných zvířat jsou zvyklí, ovšem nyní řešili kuriózní případy. Cestu jim zkřížily vystrašené sovičky, kačeny a dokonce i cizokrajný nosál! „V minulých dnech strážníci mnohokrát vyjížděli na různá oznámení o nálezu zvířat. Tolik odchytů najednou už nepamatujeme dlouho..,“ prozradila přitom Večerníku Jana Adámková z Městské policie v Prostějově.

A její slova potvrzuje statistika. Jenom třikrát řešili strážníci případy, kdy na různých místech Prostějova byly nalezeny bezbranné a vystrašené sovy. „Nejdříve se mladá sovička nacházela pod stolem v bistru na Hloučeli. Za dva dny poté byl proveden další odchyt na ulici Průmyslová a následující den byli opět strážníci přivoláni do lesoparku Hloučela. Dvě sovy putovaly k ochráncům přírody IRIS na Husovo náměstí a jedna do stanice pro handicapovaná zvířata v Němčicích nad Hanou,“ uvedla Jana Adámková.

Ovšem nejoriginálnější odchyt zaznamenali strážníci ve středu večer. Na linku 156 volal muž, že na jeho zahradě mu běhá nějaké divné zvíře s dlouhým nosem!

„To byl skutečně kuriózní případ. Strážník na místě zjistil, že jde o vzácný druh nosála a že zvíře patří sousedům. Po krátkém zjišťování skutečností se podařilo vypátrat, že nosál patří sousedovi, který si ho přišel sám odchytnout,“ popsala nám Jana Adámková.

U ochránců přírodu z IRISU skončilo minulý týden i šest malých kačenek, které se zmateně pohybovaly po silnici v Brněnské ulici...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...