Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 zastupitelstvoÚterý 23. listopadu mělo být dnem „D“ v rozhodování, jak bude město postupovat dále v případě zamýšlené výstavby obřího obchodního centra U Špalíčku. Investor, společnost Manthellan totiž vyhrožuje magistrátu žalobou až o 500 milionů korun, protože se cítí být poškozen nevhodně sestaveným územním plánem.

 

 

Hned na začátku úterního jednání si ale zastupitelé jednotlivých politických klubů vyžádali přestávku, aby se poradily o strategii při diskuzích ohledně pořízení změny územního plánů a dalších dvou bodů, které úzce souvisejí se společností Manthellan a jejími dalšími investičními plány v Prostějově. „Požadujeme všechny tři body vyřadit z programu jednání a okamžitě si vyžádat nezávislý právní posudek na žalobu Manthellanu a všech změn v územním i regulačním plánu,“ zazněl nakonec požadavek zastupitelů Komunistické strany Čech a Moravy, který při hlasování podpořilo dvacet zastupitelů z pětadvaceti přítomných. Pro byli dokonce i zástupci koalice! „O dalším osudu v této otázce budeme jednat na mimořádné schůzi zastupitelstva, které svolám do čtrnácti dnů,“ dodal Miroslav Pišťák, primátor Prostějova.

Přesto se v úterý jednalo na půdě zastupitelstva o dalších důležitých bodech. Primátor Pišťák i náměstek pro stavební investice Zdeněk Fišer ujistili, že výstavba olympijského centra rozhodně nebude na úkor plánované rekonstrukce koupaliště za velodromem. Přetřásaly se také ožehavé otázky okolo policejního vyšetřování ekonomických problémů na Základní škole Dr. Horáka, prodej pozemků společnosti Mubea v průmyslové zóně a rovněž spor o pozemky s firmou Remostav. Pochopitelně nechyběly další majetkoprávní záležitosti i rozpočtová opatření. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...