Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 zastavka orezUž třetím rokem od zprovoznění jižního kvadrantu v Prostějově stojí na tomto místě sautobusové zastávky jako sirotci, které nikdo nechce. Není divu, když hygienici již hned zpočátku vydali opatření, které zakázalo vjezd na jižní obchvat nákladním vozidlům, tedy i autobusům. Změní se to brzy? Podle představitelů radnice ano.

„Jsem o tom pevně přesvědčena. Už ve středu bude zahájena investiční akce, která propojí Anenskou ulici s Krasickou (čtěte na straně 15 dnešního vydání - pozn.red.) a samozřejmě také s jižním kvadrantem. Tím bude definitivně dokončena dostavba vnitřního obchvatu města, který začíná už vlastně v Kostelecké ulici přes severní obslužnou komunikaci, Plumlovskou, Anglickou a přes jižní kvadrant se napojuje na Brněnskou ulici. Věřím, že po dokončení tohoto propojení obdržíme potřebná povolení k tomu, aby po celé trase, tedy i po jižním kvadrantu, mohla jezdit i vozidla nad tři a půl tuny,“ sdělila Večerníku Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která je na magistrátu zodpovědná za dopravu ve městě.

Optimistou je také její kolega Zdeněk Fišer. „Protihlukový test dopadl dobře, nákladní vozidla ani autobusy by neměly zhoršit životní prostředí místních obyvatel. Pokud povolení dostaneme, autobusové zastávky na jižním kvadrantu znovu obnovíme,“ uvedl Fišet, který je zodpovědný za stavební investice města.

Otázkou však zůstává, kdy se tak stane. Ty nejoptimističtější prognózy tvrdí, že by tomu mohlo být již na začátku příštího roku.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...