Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 cmgPřesně před rokem v tuto dobu zveřejnilo Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově snahu založit ve městě vlastní základní školu. Vedení CMG však narazilo na nechuť magistrátu, který z důvodu celkového úbytku dětí mu odmítl pronajmout pro účely církevní „základky“ prostory v Komenského ulici po bývalém učilišti. Jak ale Večerník zjistil, ani teď se CMG nevzdává a školu chce!

„Je to tak, jde o náš prioritní cíl a já osobně věřím, že základní školu budeme v Prostějově mít. Povolení z ministerstva školství už máme, navíc o toto církevní školské zařízení je v Prostějově enormní zájem mezi rodiči i dětmi. Se současným vedením města jsme bohužel zatím společnou řeč nenašli, takže spíše počkáme s našimi plány až na nové zastupitelstvo, které vzejde z podzimních komunálních voleb,“ řekl Večerníku Jaroslav Fidrmuc, ředitel Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově.
Na postoji magistrátu se ovšem ani v tuto chvíli nic nezměnilo. „Zastupitelstvo vět-šinou hlasů odmítlo poskytnout CMG uvolněné prostory v budově v Komenského ulici číslo 4 pro potřeby základní školy. Jak všichni totiž víme, blíží se rekonstrukce domu dětí a mládeže na Vápenici a děti odtud budou na nějaký čas přestěhováni právě sem. Navíc si vedení města nemyslí, že další základní škola je v Prostějově potřebná,“ zopakovala Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Statutárního města pro školství.
Bez potřebného zázemí pro základní školu má ovšem vedení CMG svázané ruce. „To je pravda, o prostory v Komenského ulici hodně stojíme, chceme základní školu v těsné blízkosti našeho gymnázia a mateřské školy. Někde na periferii města by pro nás základní škola neměla význam,“ přiznal Jaroslav Fidrmuc.
Otázkou zůstává, zda po listopadových komunálních volbách bude nové zastupitelstvo smířlivější k plánům Cyrilometodějského gymnázia...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...