Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 petrske_namestiSchválit šedesát tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace cyklostezky vedoucí okolo rondelu na Petrském náměstí s výhledem na propojení do Wolkerovy ulice měla být v zásadě formalita. Jenomže ne všichni zastupitelé byli při projednávání zajedno...

Cílem vedení magistrátu a dopravní komise při radě města je nejen vzhledem k loňské tragické události a dalším nehodám účastníků silničního provozu zcela odklonit cyklisty z výše zmiňovaného rondelu. „Je to pro ně hodně nebezpečné místo! Zejména řidiči nákladních vozidel je často přehlížejí. Proto hledáme řešení, aby mohli po cyklostezce vedoucí z Dolní ulice pokračovat směrem do Wolkerovy ulice bez toho, aniž by vjížděli na vozovku kruhové křižovatky,“ vysvětlil Zdeněk Peichl (ODS), radní a předseda dopravní komise města. „Je to chyba, že se na tuto záležitost nepamatovalo v projektové dokumentaci při samotné výstavbě rondelu na Petrském náměstí,“ dodal jedním dechem.

„Kruhovou křižovatku na Petrském náměstí prohlásil pan Vafek z Dopravního inspektorátu Policie ČR jako nebezpečnou a já sama zastávám názor, že kdo z cyklistů vjede na samotný rondel, je sebevrah! Proto musíme přikročit k tomuto řešení,“ přidala se Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně primátora zodpovědná za dopravu v Prostějově.

Podle některých opozičních zastupitelů je však vybudování jakési „kruhové“ cyklostezky okolo rondelu nelogické a tím zbytečné. Chybí totiž stálá cyklostezka ve Wolkerově ulici, a tudíž nedojde k úplnému napojení. A kdo jede na kole z Wolkerovy ulice na Petrské náměstí, musí stejně po silnici. „Faktem je, že v případě Petrského náměstí se jedná o atypickou křižovatku se dvěma jízdními pruhy. O to víc je nebezpečnější. Ve směru z Dolní ulice už dopravní inspektorát nainstaloval značku zakazující vjezd cyklistům na rondel a naší povinností je teď těmto účastníkům silničního provozu umožnit, aby tento celý rondel měli možnost projet po cyklostezce,“ stál si za svým Zdeněk Peichl. 

Nakonec se zastupitelé nechali přesvědčit o potřebnosti dalšího dílu cyklostezky, a to tentokrát přímo na Petrském náměstí. Návrh na vytvoření projektu ale prošel pouze těsnou většinou jednoho jediného hlasu! 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...