Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 sarkaUž od příštího roku se nejstarší prostějovské sídliště Šárka, které se začalo budovat už v padesátých letech minulého století, začne proměňovat k nepoznání. Vedení města už totiž disponuje studií generální rekonstrukce celého sídliště od Kauflandu až po Dolní ulici. Projekt za několik desítek milionů korun se bude realizovat v několika etapách, stejně jako v případě sídliště E. Beneše. A ta první by měla začít už na jaře roku 2015!

„Rekonstrukci sídliště Šárka už slibujeme delší dobu, zatím byla ale upřednostněna generální oprava sídliště Edvarda Beneše. Mělo to svoje opodstatnění, protože na Šárce dosud probíhá výměna hloubkové kanalizace. A právě na tuto novou kanalizaci je vzápětí navázána část nového projektu rekonstrukce sídliště včetně odvodňovacích prací celé lokality,“ zdůvodnil několikaletý odklad rekonstrukce nejstaršího panelového sídliště ve městě Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Před dvěma týdny proběhl na magistrátu poslední pracovní výbor za účasti úředníků státní správy. Probíral se konečný návrh studie rekonstrukce, který by měl v brzké době projít územním rozhodnutím a stavebním povolením. „Určitě se během jediného roku nestihne zrekonstruovat celé sídliště najednou, ale budeme postupovat úplně stejně jako v případě sídliště E. Beneše, tedy na etapy. Pokud vše půjde podle plánu, výběrové řízení na dodavatele stavby by mělo být uzavřeno do konce tohoto roku tak, aby nové zastupitelstvo mohlo první finanční sumu vyčlenit z rozpočtu města pro rok 2015,“ nastínil nejbližší harmonogram Fišer.

Podle jeho slov se na Šárce změní hodně věcí takřka k nepoznání. „Totální proměnou projdou všechny prostory mezi jednotlivými bloky paneláků. Tam, kde doposud existuje jen pár míst pro osobní vozidla, vzniknou podlouhlá parkoviště s kolmým stáním. Dále se opraví příjezdové cesty k domům, mezi čtvrtým a pátým blokem ve směru od Kauflandu bude postaveno nové sportovní víceúčelové hřiště. Samozřejmě přibudou také dětská hřiště, která nahradí už absolutně nevyhovující dětské koutky z padesátých a šedesátých let minulého století,“ popsal hlavní aspekty rekonstrukce sídliště Šárka Zdeněk Fišer s tím, že v současné době není možné přesně odhadnout cenu za kompletní rekonstrukci celého sídliště. „To bych si skutečně netroufal, musí se ještě vytvořit podrobná projektová dokumentace a bude také záležet na úspěšnosti výběrového řízení. Řádově může jít o desítky milionů korun,“ uzavřel toto téma Zdeněk Fišer.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...