Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 28_radnice2Magistrát zajistí náhradu a pomoc

Občany, kteří se chystají na prohlídku radniční věže, nebo musí na radnici kůli jednání, čeká až do konce prázdnin nepříjemná komplikace. Sídlo našich konšelů se totiž bude až do konce srpna rekonstruovat, což sebou nese jistá omezení.

Z důvodu rekonstrukce historické části budovy radnice na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově nebude možné ve dnech 9. července až 31. srpna 2012 používat výtah. Imobilní občané budou moci v této době využít služeb informačního střediska (vedle radnice), kde zaměstnanci přivolají konkrétního pracovníka nebo zajistí doprovod imobilního občana na místo jednání. Při účasti na svatebních obřadech je zapotřebí tuto okolnost ohlásit zaměstnancům oddělení matriky (tel. č. 582 329 158, 159, 168, 189), kteří zajistí zvláštní přístup do obřadní síně. Tento požadavek je možné také ohlásit již při samotném zadávání termínu svatby.

Současně v uvedeném termínu po dobu rekonstrukce nebudou funkční toalety v historické části objektu radnice. Jako náhradní opatření bude zajištěno během provozní doby magistrátu otevření toalet pro invalidy v budově C (ve dvoře), kam bude veřejnost směrována naváděcím systémem. Dále budou k dispozici TOI – mobilní toalety u vstupního schodiště do radnice ze dvora a to včetně sobot a nedělí pro svatebčany a návštěvníky věže radnice.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...