Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 kosteleckaPozdě nyní bycha honit. Takto alespoň současné vedení města hodnotí dopravní situaci na křižovatce ulic Kostelecká, Blahoslavova a Vápenice. Před sedmi lety zde byl naplánován rondel, místo toho zde však vznikla klasická křižovatka řízená semafory. Ta ovšem nestačí zvládat nápor aut směřujících z Kostelecké ulice...

„Z původního plánu vybudovat zde kruhovou křižovatku sešlo, protože vznikly problémy s památkáři i hygieniky. Ti první namítali, že by rondel byl moc blízko zámku, druzí zase tvrdili, že kvůli rondelu v bezprostřední blízkosti obytných domů by nebyl splněn hlukový limit. Plány tak město muselo přehodnotit a dát přednost rekonstrukci křižovatky pouze jako klasické. A zůstaly zde semafory,“ shrnula celkový problém Alena Rašková, náměstkyně primátora města zodpovědná za dopravu v Prostějově. „Škoda, že jsme před lety rondel neprosadili, současné dopravní problémy v Kostelecké ulici by nenastaly..,“ dodala jedním dechem.

Dnešní patálie spočívají v tom, že v Kostelecké ulici se hlavně během dopravních špiček tvoří kolony vozidel, které současná semafory řízená křižovatka nestačí dostatečně rychle propustit. „Přestože výstavba severní obslužné komunikace dopravě v Kostelecké ulici značně ulevila, není to ještě ono. Přiznávám, že množství aut projíždějících touto ulicí je skutečný problém. Jednáme s městem o částečném řešení této situace. Co nejdříve prodloužíme dobu, po kterou budou moci na zelenou vyjet řidiči svými vozidly z Kostelecké ulice na Vápenici i na Blahoslavovu ulici,“ prozradil Večerníku Michael Vafek, dopravní inženýr Policie ČR v Prostějově.

„Je to opravdu škoda, že kruhová křižovatka v této lokalitě není. V době, kdy jsme na vnějším a postupně i na vnitřním okruhu začali prosazovat rondely, ztrácí tato klasická křižovatka ulic Kostelecká, Blahoslavova a Vápenice jaksi smysl. Semafory prostě brzdí provoz na vnitřním okruhu. Na druhé straně nevím, zda se v budoucnu najde dostatek peněz na to, aby na každé křižovatce v Prostějově byl rondel,“ přidal svůj názor do mlýnku primátor města Miroslav Pišťák.

Další rondel však brzy v Prostějově přece jen přibude, a to na druhé straně vnitřního okruhu na Poděbradově náměstí.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...