Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 sokolova_jindraProstějovští radní schválili vznik nového hrobového místa na městském hřbitově. A ne jen tak pro někoho. V našem městě budou uloženy pozůstatky slavného skladatele a rodáka Alfonse Jindry s jeho rodinou. Za vším stojí radní a předsedkyně kulturní komise Milada Sokolová.

„Rada města uvolnila dvanáct tisíc korun na vytvoření nového hrobového místa známého hudebního umělce Alfonse Jindry. Děje se tak na přání příbuzných našeho slavného rodáka a my tomuto přání samozřejmě rádi vyhovujeme,“ uvedl Miroslav Pišťák, primátor města. Skladatel převážně swingových skladeb se narodil v Čechovicích a zemřel v roce 1978 v Praze, kde byl také pochován na hřbitově ve Strašnicích. „Před časem se na mě obrátil pan Jaroslav Langer, který je synovcem slavného skladatele, s prosbou o zřízení pietního místa pro tělesné pozůstatky prostějovského rodáka Alfonse Jindry, hudebního skladatele swingové, taneční a populární hudby. Jeho skladby jsou doposud v repertoárech našich předních orchestrů a interpretů. U příležitosti 100. výročí jeho narození byl za podpory města uspořádán v Prostějově v Národním domě slavnostní koncert. Ostatky pana Alfonse Jindry byly zpopelněny a jsou uloženy na hřbitově v

Praze Strašnicích společně s bratrem, který byl duší a osobností jejich orchestru, a jejich ženami. Pan Langer by tedy rád přemístil jako jediný příbuzný ostatky těchto čtyř osob do Prostějova. Splnit jeho žádost je pro nás ctí,“ sdělila Večerníku Milada Sokolová, radní a předsedkyně kulturní komise města.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...