Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 20_blesarna

Zoufalý pohled je na kdysi hojně navštěvovaný kulturní a společenský klub Oděvního podniku na Vojáčkově náměstí. V minulosti tomuto centru kultury v našem městě neřekl nikdo jinak než „blešárna“. Její současnost je však smutná a tristní zároveň... Dnes je totiž budova snad nejodpudivějším místem v Prostějově, její technický stav navíc každým dnem hrozí havárií! Problém je ale v tom, že stávající majitelé nechtějí o rekonstrukci, natož o obnovení zašlé slávy ani slyšet...

Minulý týden už došlo k tomu, že omítka z polorozpadlé nemovitosti hyzdící Vojáčkovo náměstí spadla na chodník a málem zranila chodce. Otázka tak zní i směrem k magistrátu - není v silách města apelovat na vlastníky domu, aby se špatným technickým stavem budovy něco udělali?

„To se ale už děje prostřednictvím stavebního úřadu! Ten vlastníka už několikrát upozorňoval na havarijní stav budovy. Můžeme uložit i finanční sankce. I to se stalo, ale více dělat nemůžeme. Sám jsem objekt minulý týden prohlížel a musím říci, že je opravdu v žalostném stavu. Je to škoda. Vzpomínám si na svá mladá studentská léta, kdy jsme Klub OP navštěvovali. Pro mladší generaci jen připomenu, že tady bylo kino, koncertní sál a dokonce sál, kde se konaly plesy,“ uvedl pro Večerník Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Současní majitelé budovy jsou dva, Leopold Binko a jeho sestra Jarmila Kracíková. Naše redakce minulý týden vlastníky „blešárny“ kontaktovala. „Já vám k tomu nemám moc co říct. Snažili jsme se dům prodat, ale marně. A pokud jsme přemýšleli o rekonstrukci a obnově kulturního či společenského života v tomto dřívějším slavném klubu, pak jsme tuto myšlenku zavrhli. Dnes už o kulturu není v Prostějově takový zájem a o nějaké společenské akce či plesy už vůbec ne. Nevyplatilo by se to,“ řekl Večerníku Leopold Binko s tím, že co se týká údržby „blešárny“, má ji na starosti jeho sestra. „Já už se novinám odmítám k čemukoliv vyjadřovat. Před časem jsem na toto téma poskytla jinému regionálnímu periodiku rozhovor, ovšem ten má vyjádření zcela překroutil...,“ odmítla naši žádost Jarmila Kracíková. Než však položila telefon, jen letmo alespoň odpověděla na otázku, jakým způsobem zajistí, aby padající omítka někoho nezranila. „Prosím vás, jaká omítka? Tu a tam se na chodníku objeví jen nějaký prach z popraskané fasády, který ale pravidelně zametám. Lidem žádné nebezpečí nehrozí,“ nepřipouští si žádný problém Jarmila Kracíková.

To si ovšem Olomoučané o domech v ulici 8. května v centru města před časem mysleli také, a pak kusy historické fasády zabily starší ženu jdoucí po chodníku. Snad k něčemu podobnému nedojde na Vojáčkově náměstí v Prostějově...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...