Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 32_vinobraniNa nejrůznější alchymisty, šarlatány, a dokonce i na golema se mohou těšit všichni, kteří v sobotu 22. září dorazí na oblíbené vinobraní na plumlovský zámek. Slavnostní zahájení, které tu proběhne od 17.00 hodin, přenese lidi do tajemné rudolfínské doby. Osobně se dostaví i sám Rudolf II., který sice nebyl příliš schopným panovníkem, o to více však podporoval rozvoj umění a věd.

Po dvouleté pauze se na plumlovský zámek vrací „Plumlovské vinobraní“, jehož sedmý ročník se zde uskuteční už tuto sobotu 22. září. Na tuto oblíbenou akci se kromě místních sjíždí lidé ze širokého okolí. V průběhu celé soboty se vše na plumlovském zámku bude točit kolem vína, které stále ještě můžeme. „Lidé budou moci ochutnat kolem čtyřiceti druhů vína, konkrétně z vinařství Vlk,“ prozradil Marek Otruba ze Spolku plumlovských nadšenců, který akci pořádá.

Vinobraní zahájí tradiční průvod, který se letos ponese ve stylu Rudolfa II. po něm budou na jevišti následovat nejrůznější scény v podání dětí ze ZUŠ v Plumlově. Na návštěvníky akce je připraven neobyčejně bohatý doprovodný program, který zahájí už od dvou hodin kapela NO PROBLEM. Nádvořím bude následně procházet vinná stezka. „Na jednotlivých stanovištích budou její účastníci rozpoznávat druhy a původ vína. Z těch, kteří odpoví správně, vylosujeme tři výherce. Ti od nás dostanou ceny,“ zmínil se Marek Otruba. Děti zase budou moci navštívit pohádkové sklepení.

K popíjení vína nemůže ani letos chybět hudební doprovod. V rámci vinobraní se na plumlovském zámku už představili například Jiří Pavlica s Hradišťanem či Fleret se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou. Letos bude největším tahákem legenda českého bigbítu, kapela Brutus. „Lidé by si neměli nechat ujít ani Jožku Černého s cimbálovou muzikou Grácia či naše tradiční hosty, kapelu Black Rose,” doplnil Marek Otruba, který už nyní pečlivě sleduje předpověď počasí na víkend. „Pokud bude pršet, budou se moci návštěvníci schovat do připravených stanů,“ informoval Otruba. Vstupné na akci je 100 korun v předprodeji, na místě pak 150 korun. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Levnější vstupenky lze v předprodeji sehnat v plumlovské restauraci Pácl či v prostějovském knihkupectví U Radnice na náměstí T. G. Masaryka. Pokud však nechcete platit nic, můžete se pokusit vyhrát vstupenky v naší soutěži.

SOUTĚŽ O DESET VSTUPENEK NA PLUMLOVSKÉ VINOBRANÍ
OTÁZKA:
Kdo navštívil Plumlovské vinobraní v roce 2010?

A) Přemysl Otakar II. B) Karel IV. C) Gustav Husák

Na vaše odpovědi čekáme do čtvrtka 20. září 2012, z těch správných vylosujeme pět výherců, kteří získají dvě vstupenky na Plumlovské vinobraní. Ty budeme kontaktovat v průběhu pátku. Své odpovědi zasílejte na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „VINO”. Můžete nám ale také volat na telefonní číslo 582 333 433 či zasílat SMS zprávy na mobil 608 960 042, případně se dostavit osobně do redakce Večerníku v Olomoucké ulici 10.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...