Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Pirát, spiderman, kostlivec, klaun, šmoula, medvídek, kovboj, lišák, indiánka a celé hejno motýlů. Tak to byli jen někteří z návštěvníků podařeného dětského karnevalu v Pavlovicích u Kojetína. Malá obec se v minulosti proslavila zejména díky řádění své bývalé starostky Marcely Soviarové. Místní si tu tehdy museli připadat jako v Kocourkově. Nyní se v jeho výrazně laskavější variantě ocitly děti, které uplynulou sobotu dorazily do místní opravené sokolovny. A Večerník byl u toho!

Jako připomínka dob, kdy v čele obce stála Marcela Soviarová, zůstala v Pavlovicích stát hasičská zbrojnice za 4,6 milionů korun. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by ovšem v malé obci s 282 obyvateli byl alespoň jeden hasič...

V listopadu 2013 byla v Pavlovicích otevřena opravená sokolovna, na jejíž rekonstrukci se ve velké míře podíleli sami místní občané. Nedlouho poté se v ní rozjela celá řada akcí, které si v obci proslulé nebývalými hádkami získaly oblibu. „Kromě dětského karnevalu zde pořádáme ještě hodovou zábavu a letos v lednu tu byl i druhý obecní ples. Snažíme se, aby sokolovna měla využití,“ svěřil se Večerníku starosta Pavlovic Milan Lešikar, který na akci dorazil v kostýmu sultána Sulejmana I. Právě obec s místními sokoly za vydatné podpory Spolku dřínovských žen ze sousední obce akci pořádala.

Pro děti bylo na karnevalu připraveno hned osm originálních soutěží, které jim v mnohém připomněly, jak to chodí v Kocourkově. Principy fungování každé z nich jim vysvětlil osvědčený showman Tonda „Čárlí“ Bartošík společně s kocourkovským velvyslancem. Vše jim pak názorně předvedla sehraná dvojice Lojza a Líza.

V pavlovické sokolovně to v sobotu 21. února skutečně žilo, na akci se sešlo přes dvě stovky lidí. Nedorazily přitom pouze děti z Pavlovic či Dřínova, ale i ze širokého okolí. „Co se mi tady líbí ze všeho nejvíc? Asi úplně všechno! A taky balónky,“ odpověděl na otázku Večerníku čtyřletý Dominik Bulko ve šmoulí masce, který do Pavlovic přijel z Vrchoslavic.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...