Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 celechovice1Obrovské emoce vzplály v Čelechovicích na Hané poté, co Večerník v předchozím vydání zveřejnil reportáž o těžkých životních chvílích Jaroslava Cetkovského. Muž, kterému nedávno amputovali nohu, má ještě platit tisíc korun pokuty od úřadu za to, že se svojí družkou nezákonně bydlí ve stanu na obecním pozemku a navíc tropí výtržnosti. „Proč z něho děláte chudáka? My vám řekneme, z jakých důvodů ho tady nechceme,“ ozvala se do redakce Eva Švancarová z Čelechovic.

Jaroslav Cetkovský společně se svojí letitou družkou Irenou Opavskou bydlí už třetím rokem ve stanu na pozemku těsně před místní „kostivarnou“, v níž jsou obecní byty. Jeden z nich obývá Eva Švancarová s manželem. „Žiji zde už padesát let, ale to, co se tady děje poslední tři roky, je jeden velký blivajs. Podívejte se sami, jak tady pan Cetkovský s paní Opavskou žijí,“ vybídla Večerník po příjezdu do Čelechovic Eva Švancarová.

Popravdě řečeno, když odhrnula závěs jejich velkého stanu, udělalo se nám špatně od žaludku. Uvnitř byly hromady neuvěřitelného odpadu všeho druhu, plesnivé oblečení, hadry a cítit byl zápach výkalů a moči. „Oba bydleli před časem v normálním domě tady v obci, ale ten jim zabavili exekutoři. Nebylo divu, když ti dva vůbec nevědí, co to je platit nájemné, inkaso a podobné věci. Přijeli policajti a během hodiny je prostě vyhodili před dům. Ujala se jich jedna obyvatelka, která je ubytovala ve svém domku. Vydržela to ale s nimi jen pár měsíců. Cetkovský se svojí družkou dělali takový bordel, že je rovněž vyhodila. Irena Opavská pak chodila plakat za starostkou, a ta dobračka jí poskytla bydlení tady v ´kostivarně´. Tak se oba zase přestěhovali, ale opět ne na dlouhou dobu. Zase přišly problémy, následoval vyhazov, takže Jaroslav Cetkovský s Irenou Opavskou si tady před barákem postavili na obecním pozemku stan a takto zde žijí dodnes. Ale jak, to se nedá ani popsat,“ hořekovala Eva Švancarová, podle které je dvojice bezdomovců naprosto nezvladatelná.

„V létě se klidně oba vykálí na trávu před dům, všude jsou pohozené prázdné krabice od vína, lahve od piva, zvratky a podobně. Já to po nich pořád uklízím, protože tady nechceme žít ve smradu. Když se oba opijí, nadávají všem tady okolo do ku…, pi… a podobně peprnými výrazy. Přitom tady nemají vůbec co dělat, Cetkovský má trvalé bydliště hlášeno na radnici v Prostějově, Opavská zase ve Vrahovicích. Bohužel, tři roky už chodím všude možně po úřadech, byla jsem i na policii. Paní starostka to samé, ale pořád neexistuje nic a nikdo, kdo by je donutil vyklidit obecní pozemek,“ dodala zklamaná obyvatelka domu, před nímž se už tři roky rozprostírá velký páchnoucí stan.

Jak se Večerník dozvěděl, jedinou šancí pro zdejší obyvatele je připravovaný prodej „kostivarny“ i s přilehlými pozemky soukromému majiteli. „Ten se už s nimi párat nebude,“ předpovídá Eva Švancarová.

Kauzu kolem čechovických „bezdomovců“ budeme i nadále sledovat.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...