Dobré poledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 lutotinVe středu 18. února odpoledne bylo v Lutotíně na Prostějovsku pořádně horko. Červený kohout totiž zakokrhal na místním seníku, naštěstí se vše obešlo bez zranění. Přesná výše škody i příčina vzniku požáru jsou zatím v šetření.

"Přesně v 16:16 hodin byl na operační středisko HZS Olomouckého kraje oznámen požár osobního vozidla v obci Lutotín na Prostějovsku. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Kostelce na Hané a Vrahovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zachvácen seník o rozměrech asi 30 x 8 metrů, ve kterém bylo uskladněno seno pro ovce, nářadí a materiál. Uvnitř seníku bylo také zaparkováno starší osobní vozidlo a na střeše seníku měl majitel fotovoltaické články," prozradila Vladimíra Hacsiková, mluvčí HZS Olomouckého kraje.

"Plameny dostali hasiči pod kontrolu půl hodiny po oznámení, v průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali střešní a stavební konstrukce a dohašovali ohniska požáru. Plameny kromě seníku zničily také zaparkované vozidlo a asi patnáct kusů fotovoltaických článků. Likvidaci hlásil velitel zásahu v 18:26 hodin," dodala Hacsiková s tím, že při požáru nebyl nikdo zraněn a přesná výše škody i příčina vzniku požáru jsou zatím v šetření.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...