Dobré odpoledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE AKTUALIZACE Pátek třináctého si na Prostějovsku vybral svou daň! Hned ráno došlo na zhruba půl kilometru rovného úseku silnice z Výšovic na Němčice nad Hanou k sérii dopravních nehod. Jedna z nich byla bohužel tragická, další tři skončily těžkými i lehkými zraněními. Řidiči podcenili náledí a také hustou mlhu. Podmínky zde panovaly skutečně extrémní, na rovném úseku skončil v příkopě i sypač. Silnice u Výšovic byla přibližně od sedmi hodin uzavřena, zprůjezdnit se ji podařilo po půl jedenácté. 

K řadě nehod došlo asi kilomet za Výšovicemi. Policisté řešili celkem čtyři z nich. „Dnes krátce po sedmé hodině ráno došlo na silnici z Němčic nad Hanou ve směru na Prostějov k vážné dopravní nehodě. Z prvotního šetření vyplývá, že vozidlo Škoda Octavia se tříčlennou osádkou mělo ze zatím přesně nezjištěných příčin dostat na vozovce smyk a narazit do stromu. Při nehodě utrpěla jedna osoba vážná zranění, kterým na místě podlehla. Další dvě osoby měly, podle prvotních informací, utrpět lehké zranění. Přesné příčiny a okolnosti nehody zjišťujeme,” sdělila policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Na přibližně půl kilometru silnice se stalo hned několik dalších havárií. Tři z nich šetří policie. „Došlo při nich k dalšímu zranění tří osob - podle prvotních informací měly dvě osoby utrpět těžké zranění, jedna osoba lehké zranění. Příčiny a okolnosti nehod zjišťujeme,” dodala Irena Urbánková, která zároveň vyzvala řidiče, aby přizpůsobovali jízdu stavu silnice, povětrnostním podmínkám, vlastnostem vozidla a svým schopnostem.

Na místě zasahovali i hasiči. „Došlo zde k několika nehodám, jedna z nich je tragická. Situace je nepřehledná, v době, kdy došlo k sérii nehod byla na vozovce námraza. Hustá mlha navíc snižovala viditelnost na minimum,“ řekl nám před devátou hodinou přímo na místě kousek za Výšovicemi Zdeněk Hošák, mluvčí krajských hasičů. 


  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...