Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 chataMajitelé chat i domů v oblasti za Dětským domovem v Plumlově zůstaly zcela bez zdroje pitné vody! Důvodem je, že z vodovodu začala tekutina ve větší míře unikat, proto musel být její přívod zastaven. Zdejší potrubí je přitom přibližně půl století staré a nikdy nebylo zkolaudováno.

Někteří z majitelů chat i dalších zprvu rekreačních objektů mají přímo v Plumlově trvalé bydliště a tudíž zde žijí po celý rok. Nedávno tedy požádali vedení města o pomoc. Chtěli, aby radnice nechala opravit stávající vodovod, případně vybudovala nový. „Bylo by potřeba zde také udělat kanalizaci,“ vyjádřil se jeden z nich.
Vedení města předběžně vyčíslilo náklady na podobný projekt a částka přesáhla milion korun. „Na něco takového nejsou v tuto chvíli v rozpočtu města peníze a zřejmě nebudou ani v příštích letech. Naší současnou prioritou je dodělat vodovod a kanalizaci v Soběsukách, Žárovicích
a Hamrech,“ zklamal chataře plumlovský starosta Adolf Sušeň s tím, že sehnat na podobný projekt v chatové oblasti dotace, je fakticky nemožné.
V případě nezkolaudovaného vodovodu v plumlovské chatové oblasti tedy k opravě ani vybudování nové sítě zřejmě jen tak nedojde. Jako jediná šance se jeví, že se do toho na vlastní náklady pustí sami vlastníci nemovitostí. To je však dle informací Večerníku nepravděpodobné.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...