Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 titulkaAKTUALIZACE: Do velice svízelné životní situace se dostal osmapadesátiletý Jaroslav Cetkovský z Čelechovic na Hané. No, posuďte sami. Před čtyřmi lety jej vyhodili z domu a se svojí družkou byli nuceni přespávat ve stanu před zdejší bývalou kostivarnou, kde také žijí spolu dodnes! Stalo se ovšem, že silný cukrovkář přišel vinou trombózy o pravou nohu, kterou mu v nemocnici museli amputovat.

Před čtyřmi měsíci musel do špitálu znovu, přičemž tentokrát mu lékaři druhou nohu zachránili doslova na poslední chvíli. Operativní zákrok se zúžil „pouze“ na odstranění části chodidla...
Invalidního důchodce ale stíhají další patálie. „Z úřadu mi přišla upomínka na zaplacení pokuty ve výši jednoho tisíce korun. Paní starostka mě udala, že prý s mojí láskou děláme v Čelechovicích bordel, zabíráme svým stanem obecní místo, a kálíme i močíme na veřejné prostranství. Viditelně se nás chtějí zbavit,“ postěžoval si exkluzivně Večerníku Jaroslav Cetkovský, který v současnosti pobývá na LDN prostějovské nemocnice.
Je tento postižený člověk, navíc bez trvalého domova, obětí lidské zášti? A nebo je všechno trochu jinak. Ptali jsme se osoby nejpovolanější. „Já něco takového odmítám komentovat! Ale zeptejte se policie nebo přímo lidí z Čelechovic, co všechno pan Cetkovský vyvádí..,“ opáčila starostka obce Jarmila Stawaritschová.
A tak se Večerník rozjel do Čelechovic, aby zjistil, jak moc neodlučitelná dvojice bezdomovců zdejším lidem vadí. „Jo, vím, kdo to je. Jsou to také dvě postavičky, na které jsme si tu už tak nějak zvykli. Neřekl bych, že dělají nějaké problémy. Na druhé straně, jednou jsem viděl ten jejich stan a přilehlé okolí. No, řeknu vám, málem jsem se pozvracel. Jediné štěstí, že stanují stranou až za obcí,“ konstatoval důchodce z Čelechovic, který si nepřál být jmenován. „Paní Opavskou potkávám párkrát za týden. Vždycky slušně pozdraví, občas poprosí o nějakou korunu. Že by tady tropila nějaké výtržnosti, to říct nemůžu. Vůbec ne,“ svěřila se také pod podmínkou zaručení anonymity žena středního věku.
Poprvé jsme na těžký život bezdomovců Jaroslava Cetkovského a jeho přítelkyně Ireny Opavské upozornili již před třemi lety. A už tenkrát čelechovická starostka namítala, že tato dvojice nemá před kostivarnou co dělat. „Pan Cetkovský navíc není občan Čelechovic! Už několikrát jsem mu říkala, ať se odstěhují, ale on na to nijak nereagoval,“ poznamenala tehdy starostka Stawaritschová. Od té doby svůj názor evidentně nezměnila. Totožná však zůstala i samotná situace.
Večerníku se podařilo zastihnout také Irenu Opavskou, a to právě u „domova“ v podobě velkého stanu. „Paní starostka proti nám věčně něco má. Já ale vůbec nechápu, proč jí tady vadíme, nemáme s nikým z Čelechovic žádné problémy,“ svěřila se Irena Opavská. „Cože? My že močíme nebo kálíme na veřejnosti? Pane, já jsem pořádná ženská a chodím na záchod tady k bratrovi do domu,“ rozhořčila se přítelkyně invalidního důchodce, kterého za pár dní propustí z nemocnice. „Jardu navštěvuji každý den, máme se rádi a neopustím ho,“ dodala se slzami v očích.
Přesto přese všechno život zamilované dvojice se přece jen možná brzy obrátí k lepšímu. „Dostali jsme nabídku k bydlení v novém domově pro seniory v Čelechovicích. Jediný problém je, že nájemné spolkne celý můj důchod. Ale uvidíme...,“ dívá se do budoucnosti Jaroslav Cetkovský.
Příběh velké lásky dvou bezdomovců bude Večerník i nadále sledovat.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...